Cookies en Raadvanstate.nl

Mag Raadvanstate.nl cookies op uw computer plaatsen? De Raad van State maakt gebruik van cookies voor het bijhouden van webstatistieken en incidenteel voor andere doeleinden zoals een gebruikersonderzoek. Er worden tijdens uw bezoek geen cookies geplaatst door anderen dan de Raad van State zelf. Meer informatie op raadvanstate.nl/cookies.

Ja, ik accepteer de cookies

Raadvanstate.nl verzamelt anonieme bezoekgegevens ter verbetering van de website.

Nee, ik accepteer de cookies niet

Raadvanstate.nl verzamelt geen anonieme bezoekgegevens ter verbetering van de website.

 

Advisering in cijfers

Bekijk gegevens

Ingekomen en afgedane adviesaanvragen

Ingekomen en afgedane adviesaanvragen     
20162015201420132012
In behandeling op 1 januari5847532483
Ingekomen447465488474514
Ter advisering505512541498597
Afgedane aanvragen430452492443566
Ingetrokken32227
Per 31 december in behandeling7258475324
Bij het aantal ingekomen adviesaanvragen in 2016 zijn inbegrepen 42 adviesaanvragen van het Koninkrijk.
In de voorgaande jaren waren dat 33 (2015), 29 (2014), 36 (2013) en 32 (2012) adviesaanvragen.

Categorieën van ingekomen adviesaanvragen

Categorieën van ingekomen adviesaanvragen     
20162015201420132012
Bestuursgeschillen-2112
Initiatief(rijks)wetsvoorstellen2813151018
Naturalisaties127733
Nota's van wijziging534128
Ongevraagde adviezen-1---
Onteigeningen4144474444
Ontwerp-algemene maatregelen van (rijks)bestuur185200210190221
Onverplichte adviezen-2-12
Oordelen onafhankelijk begrotingstoezicht (OBT)221--
Overige111--
Verdragen (ter stilzwijgende goedkeuring)2227213937
Voorlichting aan de Eerste Kamer1-1-3
Voorlichting aan de Regering44475
Voorlichting aan de Tweede Kamer112-1
Voorstellen van (rijks)wet145158174167170
Totaal447465488474514

Categorieën van afgedane adviesaanvragen

Categorieën van afgedane adviesaanvragen     
20162015201420132012
Bestuursgeschillen1-2-2
Initiatief(rijks)wetsvoorstellen2315121123
Naturalisaties107733
Nota's van wijziging535118
Ongevraagde adviezen-1---
Onteigeningen3348444248
Ontwerp-algemene maatregelen van (rijks)bestuur190188218174249
Onverplichte adviezen11-12
Oordelen onafhankelijk begrotingstoezicht (OBT)221--
Overige111--
Verdragen (ter stilzwijgende goedkeuring)2125213841
Voorlichting aan de Eerste Kamer1-112
Voorlichting aan de Regering44566
Voorlichting aan de Tweede Kamer112-1
Voorstellen van (rijks)wet137156175157188
Totaal430452494444573

Ingekomen adviesaanvragen per ministerie

Ingekomen adviesaanvragen per ministerie     
20162015201420132012
Ministerie van Algemene Zaken655711
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties5255416476
Ministerie van Buitenlandse Zaken1916222318
Ministerie van Defensie45686
Ministerie van Economische Zaken3834513554
Ministerie van Financiën3646344247
Ministerie van Infrastructuur en Milieu*85991079991
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap3737312935
Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid5649623650
Ministerie van Veiligheid en Justitie7378958779
Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport4141344447
Totaal447465488474514
* Waarvan onteigeningen4144474444

Aantal adviezen per ministerie

Aantal adviezen per ministerie     
20162015201420132012
Ministerie van Algemene Zaken556713
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties5151406679
Ministerie van Buitenlandse Zaken1617222118
Ministerie van Defensie54686
Ministerie van Economische Zaken3540512861
Ministerie van Financiën3743324153
Ministerie van Infrastructuur en Milieu*44535753109
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap3537292737
Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid5247603553
Ministerie van Veiligheid en Justitie73741017690
Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport4433443847
Totaal397404448400566
* 2016 is exclusief 33 onteigeningszaken
* 2015 is exclusief 48 onteigeningszaken
* 2014 is exclusief 44 onteigeningszaken
* 2013 is exclusief 42 onteigeningszaken

Gemiddelde adviesduur in dagen per ministerie

Gemiddelde adviesduur in dagen per ministerie     
20162015201420132012
Ministerie van Algemene Zaken7094772163
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties4932222338
Ministerie van Buitenlandse Zaken2729232018
Ministerie van Defensie1116282139
Ministerie van Economische Zaken4254323647
Ministerie van Financiën2435392434
Ministerie van Infrastructuur en Milieu*3435323048
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap4539312644
Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid4136253035
Ministerie van Veiligheid en Justitie3734383030
Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport4828363031
Totaal4037322839
* 2016 is exclusief 33 onteigeningszaken
* 2015 is exclusief 48 onteigeningszaken
* 2014 is exclusief 44 onteigeningszaken
* 2013 is exclusief 42 onteigeningszaken

Doorlooptijden adviesaanvragen

Doorlooptijden adviesaanvragen
20162015201420132012
tot 1 maand19649.4%20450.5%25557.5%25463.5%29351.8%
1-2 maanden12732.0%12931.9%13430.2%10927.3%15727.7%
2-3 maanden4411.1%5212.9%439.7%338.3%7613.4%
3-6 maanden266.5%174.2%102.3%41.0%376.5%
> 6 maanden41.0%20.5%10.2%--30.5%
Totaal397100%404100%443100%400100%566100%
2016 is exclusief 33 onteigeningszaken
2015 is exclusief 48 onteigeningszaken
2014 is exclusief 44 onteigeningszaken en exclusief 5 zaken waarvan de termijn(overschrijding) te wijten was aan externe factoren
2013 is exclusief 42 onteigeningszaken

Dicta van de adviezen

Dicta van de adviezen van 2016 
Ministerieconformaandachtrekeningzware dictamet dictumgeen dictumingetrokkentotaal
niet dan nadatniet aldusniet% zwaar
Ministerie van Algemene Zaken2------23-5
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties2451121-7.0%438152
Ministerie van Buitenlandse Zaken122-----142-16
Ministerie van Defensie5------5--5
Ministerie van Economische Zaken 134141--3.1%323-35
Ministerie van Financiën23210----352-37
Ministerie van Infrastructuur en Milieu5591021-3.9%77-279
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap1441131-12.1%332-35
Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid223205--10.0%502-52
Ministerie van Veiligheid en Justitie412221--1.5%667-73
Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport22-1361-16.7%422-44
Totaal233311112046.0%399313433