Cookies en Raadvanstate.nl

Mag Raadvanstate.nl cookies op uw computer plaatsen? De Raad van State maakt gebruik van cookies voor het bijhouden van webstatistieken en incidenteel voor andere doeleinden zoals een gebruikersonderzoek. Er worden tijdens uw bezoek geen cookies geplaatst door anderen dan de Raad van State zelf. Meer informatie op raadvanstate.nl/cookies.

Ja, ik accepteer de cookies

Raadvanstate.nl verzamelt anonieme bezoekgegevens ter verbetering van de website.

Nee, ik accepteer de cookies niet

Raadvanstate.nl verzamelt geen anonieme bezoekgegevens ter verbetering van de website.

 

Advisering in cijfers

Advisering 2017 in cijfers

Bekijk gegevens

Ingekomen en afgedane adviesaanvragen

Ingekomen en afgedane adviesaanvragen     
20172016201520142013
In behandeling op 1 januari7258475324
+ Ingekomen409447465488474
Ter advisering481505512541498
- Afgedane aanvragen442430452492443
- Ingetrokken33222
Per 31 december in behandeling3672584753
Onder het aantal ingekomen adviesaanvragen in 2017 zijn inbegrepen 37 adviesaanvragen van het Koninkrijk.
In de voorgaande jaren waren dat 42 (2016), 33 (2015), 29 (2014) en 36 (2013) adviesaanvragen.

Categorieën van ingekomen adviesaanvragen

Categorieën van ingekomen adviesaanvragen     
20172016201520142013
Bestuursgeschillen1-211
Initiatief(rijks)wetsvoorstellen1228131510
Naturalisaties1512773
Nota's van wijziging253412
Ongevraagde adviezen--1--
Onteigeningen3641444744
Ontwerp-algemene maatregelen van (rijks)bestuur170185200210190
Onverplichte adviezen2-2-1
Oordelen onafhankelijk begrotingstoezicht (OBT)2221-
Overige2111-
Verdragen (ter stilzwijgende goedkeuring)2522272139
Voorlichting aan de Eerste Kamer11-1-
Voorlichting aan de Regering24447
Voorlichting aan de Tweede Kamer3112-
Voorstellen van (rijks)wet136145158174167
Totaal409447465488474

Categorieën van afgedane adviesaanvragen

Categorieën van afgedane adviesaanvragen     
20172016201520142013
Bestuursgeschillen-1-2-
Initiatief(rijks)wetsvoorstellen1723151211
Naturalisaties1710773
Nota's van wijziging153511
Ongevraagde adviezen--1--
Onteigeningen3833484442
Ontwerp-algemene maatregelen van (rijks)bestuur177190188218174
Onverplichte adviezen211-1
Oordelen onafhankelijk begrotingstoezicht (OBT)2221-
Overige2111-
Verdragen (ter stilzwijgende goedkeuring)2821252138
Voorlichting aan de Eerste Kamer11-11
Voorlichting aan de Regering24456
Voorlichting aan de Tweede Kamer2112-
Voorstellen van (rijks)wet153137156175157
Totaal442430452494444

Ingekomen adviesaanvragen per ministerie

Ingekomen adviesaanvragen per ministerie     
20172016201520142013
Ministerie van Algemene Zaken76557
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties*6552554164
Ministerie van Buitenlandse Zaken1219162223
Ministerie van Defensie44568
Ministerie van Economische Zaken2738345135
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat3----
Ministerie van Financiën4236463442
Ministerie van Infrastructuur en Milieu*79859910799
Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat*10----
Ministerie van Justitie en Veiligheid 7----
Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit 1----
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap2337373129
Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid3656496236
Ministerie van Veiligheid en Justitie6573789587
Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport2841413444
Totaal409447465488474
* Waarvan onteigeningen3641444744

Aantal adviezen per ministerie

Aantal adviezen per ministerie     
20172016201520142013
Ministerie van Algemene Zaken85567
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties6051514066
Ministerie van Buitenlandse Zaken1616172221
Ministerie van Defensie45468
Ministerie van Economische Zaken 3235405128
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat3----
Ministerie van Financiën4637433241
Ministerie van Infrastructuur en Milieu*5844535753
Ministerie van Justitie en Veiligheid3----
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap2635372927
Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid4352476035
Ministerie van Veiligheid en Justitie73737410176
Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport3244334438
Totaal404397404448400
* 2017 is exclusief 38 onteigeningszaken
* 2016 is exclusief 33 onteigeningszaken
* 2015 is exclusief 48 onteigeningszaken
* 2014 is exclusief 44 onteigeningszaken
* 2013 is exclusief 42 onteigeningszaken

Gemiddelde adviesduur in dagen per ministerie

Gemiddelde adviesduur in dagen per ministerie
20172016201520142013
Ministerie van Algemene Zaken2470947721
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties3449322223
Ministerie van Buitenlandse Zaken3727292320
Ministerie van Defensie1511162821
Ministerie van Economische Zaken4242543236
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat12----
Ministerie van Financiën3424353924
Ministerie van Infrastructuur en Milieu*5334353230
Ministerie van Justitie en Veiligheid32----
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap4345393126
Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid3941362530
Ministerie van Veiligheid en Justitie3637343830
Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport4048283630
Totaal3940373228
* 2017 is exclusief 38 onteigeningszaken
* 2016 is exclusief 33 onteigeningszaken
* 2015 is exclusief 48 onteigeningszaken
* 2014 is exclusief 44 onteigeningszaken
* 2013 is exclusief 42 onteigeningszaken

Doorlooptijden adviesaanvragen

Doorlooptijden adviesaanvragen      
20172016201520142013
tot 1 maand20851,5%19649,4%20450,5%25557,6%25463,5%
1-2 maanden11227,7%12732,0%12931,9%13430,2%10927,3%
2-3 maanden5613,9%4411,1%5212,9%439,7%338,3%
3-6 maanden266,4%266,5%174,2%102,3%41,0%
>6 maanden20,5%41,0%20,5%10,2%--
Totaal*404100%397100%404100%443100%400100%
* 2017 is exclusief 38 onteigeningszaken
* 2016 is exclusief 33 onteigeningszaken
* 2015 is exclusief 48 onteigeningszaken
* 2014 is exclusief 44 onteigeningszaken en exclusief 5 zaken waarvan de termijn(overschrijding) te wijten was aan externe factoren
* 2013 is exclusief 42 onteigeningszaken

Dicta van de adviezen

Dicta van de adviezen van 2017      
Lichte dictaZware dictaGeen dictumTotaal
MinisterieConformAandachtRekeningniet dan nadatniet aldusniet% zwaar
Ministerie van Algemene Zaken41-----38
Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties308102-39,4%760
Ministerie van Buitenlandse Zaken1041----116
Ministerie van Defensie4-------4
Ministerie van Economische Zaken16562110,0%232
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat3-------3
Ministerie van Financiën26382--5,1%746
Ministerie van Infrastructuur en Milieu629213--3,2%196
Ministerie van Justitie en Veiligheid1-2-----3
Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap16333--12,0%126
Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid22395-115,0%343
Ministerie van Veiligheid en Justitie4651521-4,3%473
Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport17285--15,6%-32
Totaal257438324247,3%29442